Co to do tebe vjelo?

Koření„Já už jdu spát, tak dobrou“ říká můj muž a sklání se ke mně, protože sedím u počítače, a dává mi pusu na dobrou noc stejně, jako to udělal už mockrát. Ale dnes cítím, že potřebuju něco víc.

Vstávám a na jeho pusu odpovídám vášnivým polibkem. On na to: „Co to do tebe vjelo?“ No, to víš. ty jsi tak skvělý, jak mě podporuješ v tom, co dělám, a já jsem najednou měla takovou chuť cítit tvou blízkost a zažít ten krásný pocit zamilovanosti a vzrušení…

Víte, vypadá to jako maličkost a samozřejmost, ale není to tak. Není samozřejmé, že se partneři ve vztahu podporují a ani není samozřejmé, že si dávají najevo svou lásku. Myslím skutečně, opravdově, tak, že při tom cítíte ten úžasný pocit v břiše, jako když jste se právě zamilovali. Rituální polibek, když jdete do práce nebo večer spát, je sice fajn, ale je to něco jako když si čtrnáct dní za sebou dáváte k večeri chleba s máslem. Buď se vám začne zajídat nebo si na něj zvyknete a budete si jej bezmyšlenkovitě dávat stejně namazaný další měsíc.

Vztah je potřeba oživovat, vnášet do něj napětí a vzrušení.pak si jej budete užívat, ne v něm přežívat. Dlouhé roky jsem to neuměla a dnes, když se ohlednu zpátky, vidím, že namísto, aby mě vztah obohacoval, ztrácela jsem v něm. Ztrácela jsem čas, který už nelze nahradit. Platila jsem hodně vysokou cenu.

Ale za co? Za ty bolestné okamžiky, za hádky, slzy a křik? Ale proč? Proč bych za takové věci měla platit? Protože jsem si myslela, že si nic lepšího koupit nemohou, že na lepší nemám. Byla jsem přesvědčená, že takto je to normální. Vždyť jsem všude slyšela, že každý se občas hádá a že je to dokonce pro vztah příznivé, protože po bouřce se vyjasní a je zas krásně.

Dnes už vím, že kořením vztahu rozhodně nejsou hádky. Vím, že mohu mít ve svém vztahu jiné zboží, lepší. Namísto bolesti mám radost, namísto hádek hovory o společné budoucnosti, namísto slz vášnivé polibky a namísto křiku smích. Za tohle moc ráda platím svým časem a svou energií, protože tohle dává smysl.

Cílem partnerství není ztrácet nebo platit nějakou cenu, ale získávat tím, že jsme dva a můžeme se spojit a spolu dokázat víc. A nemusí to být ani moc složité. Chce to jen něco pro ten báječný vztah udělat, protože jen tak, samo od sebe, se nic nezmění.

Udělejte také občas ve vztahu něco nečekaného, překvapujícího a okořeňte si tak vaše společné chvíle a zažijte krásné okamžiky.

Napište mi do komentářů, čím jste partnera příjemně překvapili vy a inspirujte tak ostatní.

Katka dělá, co ji baví a naplňuje, je součástí týmu SmartSelling a má ráda upřímnost za všech okolností.

Ráda objevuje svá skrytá zákoutí, překračuje komfortní zóny a předává své zkušenosti dál se záměrem pomoci druhým v nalezení své vlastní jedinečné cesty.

Kromě toho miluje počítače, techniku a nové programy. Návody otevírá až v nouzi nejvyšší :)

Komentáře