Zamilovala jsem se po deseti letech

Katka a Luboš

To není vtip, ale realita mého života. Moc krásná realita. Ne že bych nebyla na začátku našeho vztahu zamilovaná, byla jsem, a velmi, ale dnes jde o něco úplně jiného. Na začátku šlo o zamilovanost díky fyzické přitažlivosti, prvnímu dojmu a euforii z něčeho nového. Jenže to jsou věci nestálé a poměrně rychle vyprchaly, tedy krom fyzické přitažlivosti, ale i tady se intenzita „chemie“ snížila.

Pocit zamilovanosti se poměrně rychle, během několika měsíců, vytratil pod rutinou všedních dní. A protože jsme spolu brzy začali bydlet, zmizelo i kouzlo randění, které by náš vztah udržovalo v jakémsi napětí a těšení.

Měsíce a roky ubíhaly, zvykli jsme si na to, že jsme spolu, nebylo skoro nic, čím bychom se mohli vzájemně překvapit. Nenapadlo mě, že by to ještě někdy mohlo být jinak.

Ale pak mě cosi osvítilo. Nebyla to rána z čistého nebe, nezměnilo se nic přes noc. Byl to jakýsi proces v řádech měsíců a vlastně až zpětně jsem uviděla, co se stalo, když jsem si jednoho dne uvědomila, jak moc svého muže miluji, jak mi s ním je fajn, že mě život s ním baví a mohu se těšit na společné chvíle.

Nepřišlo nic zvnějšku, nikdo neotočil kouzelným prstenem ani se z mého muže nestal superman. Klíčem ke všemu bylo pochopení sebe samé a principů a zákonů, které platí a fungují, i když o nich nemáme ani ponětí.

Uvědomění si, že já sama mohu ovlivnit, jak bude náš vztah vypadat, bylo naprosto osvobozující. Pochopila jsem, že stav, jaký je nyní, nemusí být trvalý a že scénář nepíše nikdo jiný, než my dva. Došlo mi, že náš vztah nemusí být průměrný a zapadat do ohrané šablony:

  • jak bylo v práci?
  • co bude k večeři?
  • posloucháš mě vůbec?
  • co špatného jsem řekl?
  • kam zas jdeš?

Naše občas křečovité soužití vystřídala pohoda, oba víme, co chceme, co od sebe můžeme čekat, ale přesto se dokážeme překvapovat, děláme si radost. Když vidíme, jak se třeba lidé dohadují v obchodě nebo na dětském hřišti, usmíváme se. Ne škodolibě, ale proto, že jsme rádi, že my už to máme jinak, že víme, jak si udělat pěkné dny, a že se milujeme víc, než po pár měsících našeho vztahu.

Víte, co dokáže jen taková „obyčejná“ SMS s textem „Miluji Tě“?

Ani vy nemusíte mít průměrný vztah nebo dokonce ještě horší než průměrný, ovšem pouze za předpokladu, že si sami uvědomíte, že takový nechcete a současně budete vědět, jaký chcete.

Jednoduchý princip, který ovšem vyžaduje přijmutí vaší vlastní odpovědnosti, protože nikdo kromě vás samých, vám k lepšímu vztahu nepomůže.

Být zamilovaný je krásné, kdykoli a kdekoli, a ještě krásnější je, když zamilovanost nemizí, ale přetrvává.

Zamilovat se na první pohled znamená milovat obal bez ohledu na obsah. Milovat po deseti letech více, než po dvou měsících, znamená zamilovat se do obsahu a obal mít k tomu jako bonus.

Přeji vám, abyste také došli k výsledku 1 + 1 > 2.

Katka dělá, co ji baví a naplňuje, je součástí týmu SmartSelling a má ráda upřímnost za všech okolností.

Ráda objevuje svá skrytá zákoutí, překračuje komfortní zóny a předává své zkušenosti dál se záměrem pomoci druhým v nalezení své vlastní jedinečné cesty.

Kromě toho miluje počítače, techniku a nové programy. Návody otevírá až v nouzi nejvyšší :)

Komentáře