Život nebo smrt?

Dostáváte se na životní křižovatky?

Stává se Vám, že jdete po skvělé cestě, která vás baví a naplňuje a máte pocit, že tak už to bude pořád a pak se stane něco, co vás z toho pocitu vyhodí?

Najednou vidíte, že cesta, která ještě včera byla úžasná, pohodová, voňavá, přímá, radostná a směřující vzhůru, tak nějak ztěžkla, zešedla, jsou na ní kameny, občas nějaký výmol, táhne se a snad ani nikam nevede?

Co se to sakra stalo? Co se změnilo?

Možná je čas posunout se na další životní level, možná je potřeba se zastavit a prostě jen tak BÝT, možná je čas přeskládat své priority, možná …

Poslední měsíce mého života jsou ve znamení, změn, radosti, nadšení, ale také prožívám pocity smutku, obav, pátrám po smyslu mého života, přemýšlím o své další životní cestě a úplně nejvíc je se mnou teď slovo NEVÍM.

 • nejsem si jistá, kam mají směřovat mé další kroky
 • hledám sama sebe, stejně jako zhruba před třemi roky
 • nevím, co způsobí má rozhodnutí

Přesto můj stav není tak černobílý, jak se na první pohled může zdát. Přestože mám v sobě velké NEVÍM, projevující se spíše v praktické rovině, tak na druhé straně i VÍM.

 • vím, jaký jsem člověk, jaké vyznávám a žiju hodnoty
 • vím, že mám kolem sebe lidi, kteří mě podporují
 • vím, že vše má svůj význam a smysl a děje se z nějakého důvodu
 • vím, že to, co teď nevypadá dobře, může a zpravidla i přinese v budoucnu něco úžasného
 • vím, že se stále učím a mé zkušenosti, byť nepříjemné, mě obohacují a posilují
 • vím, že se mé dny opět projasní a cesta se ukáže
 • vím, že ať udělám cokoli, je to to nejlepší, čeho jsem v dané chvíli schopna
 • vím, že dostávám přesně to, co potřebuji, aby se naplnila má vnitřní touha, mé přání
 • vím, že mám odvahu vykročit i do neznáma
 • vím, že ať se stane cokoli, nepřijdu o to, kým jsem, o svou podstatu, hodnotu, sebe sam

A mohla bych toho vyjmenovat ještě mnoho, čeho jsem si vědoma.

Podstatné je, že tohle všechno stačí. Stačí na určité úrovni vědět a přitom nemusíme mít odpovědi na všechny naše otázky.

Pro mě osobně není jednoduché nevědět, mám ráda ve věcech jasnost a přehled. Ač návody většinou neotvírám, teď bych jeden velmi ráda dostala. Návod, kde budou sepsány další kroky mého života. Jenže to nejde, žádný takový návod neexistuje a ani nemůže existovat. Nemůže, protože každý z nás je tvůrcem svého života, každý z nás určuje další kroky tím, co dělá právě v tuto chvíli. Jde jen o to, pro co se právě teď rozhodneme.

 • Radost nebo smutek?
 • Akce nebo stagnace?
 • Odvaha nebo strach?
 • Bílá nebo černá?

Nic není dobré ani špatné, spíš je otázkou, proč a jak dlouho v temných polohách zůstáváme. Čím déle jsme dole, tím těžší může být dostat se nahoru. Prožijme si, co s námi zrovna je, ale neutápějme se v nízkých vibracích. Mějme otevřené oči a hledejme a objevujme příjemné chvilky.

Nad všemi rozhodnutími stojí jedno.

ŽIVOT nebo SMRT?

Pro co jste se rozhodli? Chce se Vám říct jednoznačně život? Není to tak jednoznačné. Strávila jsem 2 dny na konstelacích s Rudou Orságem a došla jsem k uvědomění, že právě teď se nacházím na rozcestí mezi životem a smrtí. Ne doslovně.

Cesta života v sobě nese především naplnění. Žijete, když jste sami sebou, uplatňujete svůj potenciál, a vaše cesta je radostná, plná lásky a dává vám smysl.

Cestou smrti se vydáváte, když děláte, co vás nebaví, máte v sobě neprojevenou energii a sílu, cítíte, že byste něco měli změnit, ale nevíte co a jak nebo na změnu nemáte dost odvahy. A to vás zabíjí.

Mnoho lidí si ve svém životě vybralo smrt. Zabili své sny a touhy. Udělali kompromis nebo se z různých důvodů obětovali.

Podívejte se na svůj život. Kterou cestou právě teď jdete? Cestou života nebo cestou smrti? Samotné uvědomění, kde se právě teď nacházíte, má velkou sílu. Když o něčem nevíte, nemůžete s tím nic dělat, naproti tomu když víte, můžete se rozhodnout, jak s tím naložíte. Vy sami pak máte v rukou moc.

Tak ji využijte. Já na to jdu taky.

Katka dělá, co ji baví a naplňuje, je součástí týmu SmartSelling a má ráda upřímnost za všech okolností.

Ráda objevuje svá skrytá zákoutí, překračuje komfortní zóny a předává své zkušenosti dál se záměrem pomoci druhým v nalezení své vlastní jedinečné cesty.

Kromě toho miluje počítače, techniku a nové programy. Návody otevírá až v nouzi nejvyšší :)

Komentáře