Čas běží neuvěřitelnou rychlostí

Někdy nám to tak možná nepřijde, ale pak se jednou za čas ohlédneme zpět a zjistíme, co vše se za pár týdnů, měsíců či let stalo. Dívám se na své dcery, kterým je 9 a 7 let a říkám si: „Jsou to ještě taková roztomilá mazlivá koťátka, která si žijí svůj téměř bezstarostný dětský život.“ A současně si uvědomuji, co se stane, až uplyne dalších 9 let. Už zde nebudou malá koťátka, ale jedna dospělá a druhá téměř dospělá žena.

Když se na ně podívám a vidím způsob, jakým žijí, nechávám se inspirovat, abych podobný přístup uplatňovala i ve svém životě. Děti dělají to, co je právě napadne a nepřemýšlí o tom, zda je pro to právě teď vhodná doba. Dělají věci tady a teď a chtějí všechno právě teď.

My dospělí už jsme „rozumní“ a víme, že všechno nemůžeme mít hned teď, proto slevujeme ze svých nároků nebo odkládáme termíny, čekáme na vhodnější podmínky, nebo necháváme věci na zvláštní příležitosti. Jenže co když už nenastanou?

Nejlepší doba pro vše, co chceme, je tady a teď. Zkusme být více dětmi a dělat to, co chceme, právě teď a právě tady.

Proč čekat s tím archivním vínem na výročí svatby, když právě teď je nám spolu tak dobře a to víno by to úžasně doplnilo?

Proč čekat s vyslovením mám Tě rád, až přijdu z práce, když právě teď to tak cítím a můžu jen tak zavolat nebo poslat SMS?

Nejlepší chvíle, kdy číst svou oblíbenou knihu, hrát si s dětmi, říct svůj názor, začít cvičit nebo říct si o zvýšení platu je přesně v tu chvíli, kdy vás to napadne, kdy vás daná myšlenka naplňuje a vy jste plni touhy ji uskutečnit.

Katka dělá, co ji baví a naplňuje, je součástí týmu SmartSelling a má ráda upřímnost za všech okolností.

Ráda objevuje svá skrytá zákoutí, překračuje komfortní zóny a předává své zkušenosti dál se záměrem pomoci druhým v nalezení své vlastní jedinečné cesty.

Kromě toho miluje počítače, techniku a nové programy. Návody otevírá až v nouzi nejvyšší :)

Komentáře