Novoroční předsevzetí

PředsevzetíJakou máte s novoročními předsevzetími zkušenost Vy? Já osobně moc dobrou ne. Čím to je, že většina novoročních předsevzetí skončí dříve, než začala a tím pádem se namísto uspokojení dostavuje pocit nezdaru, pocit, že jsme zklamali, že nejsme dost dobří?

Předsevzetí vychází z toho, že se nám zdá, že bychom ve svém životě měli něco změnit.

Chceme něco dokázat sobě nebo svému okolí a i když už jsme to několikrát zkoušeli a nevyšlo to, tak tentorát už to fakt vyjde.  Plníme, co jsme si předsevzali, jeden den, jeden týden a možná i jeden měsíc. Pak ale vynecháme jednou, podruhé, potřetí, a už se vezeme. A předsevzetí se rozplyne a my se k němu možná vrátíme 1. ledna dalšího roku.

Ale proč se to takto děje? Tak třeba proto, že si dáváme předsevzetí, která jsou nesplnitelná, nebo jsou to předsevzetí, která si dáváme proto, abychom někomu, nikoli sobě, něco dokázali. Nebo nemáme jasně vydefinované to, čeho chceme dosáhnout. Nebo jsou to věci, pro které nemáme hlubší důvod, tedy chceme je, ale pořádně nevíme proč a nejsou to věci, pro které jsme se skutečně nadchli.

Největším důvodem, proč si předsevzetí dáváme, bývá to, že se to v tento den prostě dělá a když si všichni dávají předsevzetí, tak já se přidám, půjdu s davem. Upřímně, doporučuji s novoročními předsevzetími skončit a zvolit jinou cestu, svou vlastní.

V první řadě, když chcete něco změnit, do něčeho se pustit, něco dokázat, nečekejte na nějakou speciální příležitost. Začnetě prostě hned. Dejte si cíl, který je reálný. Ujistěte se, že víte, proč to chcete udělat, že víte, jaký to pro vás má smysl a význam. Měla by to pro vás být tzv. srdeční záležitost. Důvěřujte svému záměru, důvěřujte sami sobě.

Nemusíte znát cestu, najděte první krok a udělejte jej. A pak další a další. A prostě jděte. A když zakopnete, zvedněte se, připomeňte si, kam jdete a proč a pokračujte dál a dál … Přeji vám hodně sil na vaší cestě.

Katka dělá, co ji baví a naplňuje, je součástí týmu SmartSelling a má ráda upřímnost za všech okolností.

Ráda objevuje svá skrytá zákoutí, překračuje komfortní zóny a předává své zkušenosti dál se záměrem pomoci druhým v nalezení své vlastní jedinečné cesty.

Kromě toho miluje počítače, techniku a nové programy. Návody otevírá až v nouzi nejvyšší :)

Komentáře